Dobromir Sośnierz brutalnie o LGBT. „Lewica zrobiła sobie z homoseksualistów narzędzie walki”

Dobromir Sośnierz z partii Wolność był gościem audycji „Siódma9” nadawanej na antenie Radia Warszawa i Radia Nadziei. Wypowiedział się na temat blokady Konfederacji w mediach, ostatnich zajść w Białymstoku oraz wizyty Ursuli von der Leyen w Polsce.

Prowadzący zapytał Sośnierza, co się dzieje z Konfederacją. Media zajmują się trzema głównymi blokami opozycyjnymi, a o ugrupowaniu, w skład którego wchodzi m.in. partia Wolność cisza.

– Pod tym względem akurat niewiele się zmieniło. O Konfederacji, czy wcześniej partii KORWiN zazwyczaj jest cisza, niechętnie się o nas mówi. A odkąd na prawicy doszło do połączenia i okazało się, że możemy podbierać głosy PiS-owi, to PiS już zadbał o to, by ta blokada została jeszcze bardziej uszczelniona – powiedział były już europarlamentarzysta.

Nieco szerzej wypowiedział się o ostatnich zajściach w Białymstoku. – To pewien proces, który polega na rozhuśtywaniu emocji. Środowiska lewicowe zrobiły sobie z homoseksualistów narzędzie walki. Chcą w ten sposób zwalczać konserwatystów, uderzać w tradycję. To, że ktoś żyje w sposób, które inni uważają za niemoralny, zdarza się często. Nie powinno się jednak w związku z tym bazować na emocjach – uważa Sośnierz.

– Homoseksualistów wypuszczają na ulicę, każą im maszerować, machać flagami i terroryzować pozostałych, że muszą im przyznawać rację. Każdą próbę krytyki nazywają homofobią. Kończy się to tym, że ludzie się denerwują, a czasami efektem jest jakiś godny pożałowania akt agresji – dodaje.

Sośnierz nie ma jednak wątpliwości, że marsze równości są prowokacją. – To tak, jakbyśmy zorganizowali na przykład manifestację kibiców Legii Warszawa w Katowicach. Czemu to ma służyć? Tylko po to, żeby prowokować – nie ma wątpliwości.

Stanowczo zaznaczył również, że Konfederacja nie ma nic wspólnego z zajściami w Białymstoku. – Cała Konfederacja i środowiska narodowe potępiły akty przemocy, więc nie uważam, żebyśmy musieli się z czegoś tłumaczyć. Może się tak zdarzyć, że ktoś się czuje moim zwolennikiem i jednocześnie zrobi coś złego, ale ja nie jestem za to odpowiedzialny. Nie pochwalam tego, ani do tego nie nawoływałem – powiedział Sośnierz.

czytaj dalej

Źródło: radiowarszawa.com.pl/nczas.com