Apelują do prezydenta Płocka o wycofanie patronatu… lgbt obraziły tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci

46 naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL z Płocka skierowało apel do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego (PO) o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości,zapowiadanym przez środowisko LGBT na 10 sierpnia. „Nasze zdumienie i oburzenie są tym większe, że podjął Pan tę decyzję po szeregu profanacji i gorszących wydarzeń, do których doszło podczas parad w innych polskich miastach. Obraziły one tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci” – piszą w liście otwartym.

Autorzy apelu przyznali, że “z niedowierzaniem i smutkiem” przyjęli informację, iż prezydent Płocka zdecydował się objąć honorowym patronatem Marsz Równości, który organizowany jest przez środowisko LGBT.

“Nasze zdumienie i oburzenie są tym większe, że podjął Pan tę decyzję po szeregu profanacji i gorszących wydarzeń, do których doszło podczas parad w innych polskich miastach. Obraziły one tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci”

uzasadnili sygnatariusze Listu Otwartego. Wspomnieli przy tym, że np.“w Gdańsku sparodiowano katolicką procesję Bożego Ciała, w miejsce monstrancji wstawiając obsceniczny rysunek”, a “w Warszawie aktywista ruchu LGBT odprawił tęczową mszę w towarzystwie ministranta z durszlakiem na głowie”.

czytaj dalej: niezależna